Vážení zákazníci, vítáme Vás na našem novém officiálním eshopu HEKRA. Postupně budeme přidávat naše výrobky.Informační linka 777 422 677

Hekra AdBlue 1000L kontejner

Kód: 97
2 hodnocení
Značka: Hekra
ZDARMAZDARMA
Hekra AdBlue 1000L kontejner
Skladem

Hekra AdBue je kapalné aditivum, chemicky vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny.
Za běžných podmínek je močovina čirá jako voda, je netoxická a pro běžnou manipulaci naprosto bezpečná.
 
Norma DIN 70070 a ISO 22241.

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží

Detailní popis produktu

Je kapalné aditivum, chemicky vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny.
Za běžných podmínek je močovina čirá jako voda, je netoxická a pro běžnou manipulaci naprosto bezpečná.
Roztok má omezenou životnost (nejčastěji 36 měsíců), stárnutím dochází k poklesu kvality (klesne podíl močoviny).
Močovina by se proto měla skladovat při teplotách v rozmezí -5 až +25 °C. Teplota tuhnutí je −11 °C, a proto bývá často ve vozidlech určených do chladnějších podmínek používán systém ohřevu nádrže (případně i vedení s AdBlue) pomocí chladicí kapaliny motoru nebo elektricky, případně je jako ochrana proti zmrznutí používáno zpětné odčerpávání ze vstřikovacího ventilu do nádrže (po vypnutí motoru).
Nepřelévejte AdBlue do obalů, které byly použity např. pro pohonné hmoty apod. Hrozí zde kontaminace AdBlue a následné poškození katalyzátoru.
​Důležitým faktorem pro určení kvality je mimo jiné Norma DIN 70070 a ISO 22241.
 
Skladování:
Při teplotách v rozmezí -5 až +25 °C. Chraňte před teplem a přímým slunečním zářením.
 
Minimální trvanlivost:
36 měsíců od data výroby uvedeného na obalu.
 
Použití:
AdBlue je využíváno pro omezení vypouštěných oxidů dusíku (NOx) vzniklých při spalování motorové nafty ve vznětovém motoru. Jde o dokonalejší systém, než byl suchý LNT katalyzátor (Lean NOx Trap).

AdBlue je vstřikováno před katalyzátor výfukových plynů, kde se močovina nejprve co nejrovnoměrněji mísí s horkými výfukovými plyny, a pak se vlivem tepla rozkládá za přítomnosti obsažené vody na amoniak (NH3) a oxid uhličitý (CO2).Amoniak dále na povrchu katalyzátoru (za podmínky přítomnosti chemického katalyzátoru na stěnách buněk tělesa katalyzátoru vytvořených pro maximální velikost reakční plochy) reaguje za vysoké teploty s oxidy dusíku a vzniká neškodná vodní pára a dusík.Systém redukuje obsah odcházejících oxidů dusíku až o 80 %.

Podmínkou výše uvedené reakce je dostatečná teplota výfukových plynů a vlastního katalyzátoru (alespoň 170 °C).Proto je výfukový systém většinou vybaven čidly teploty na vstupu (někdy i výstupu) z katalyzátoru. Množství AdBlue je dávkováno až po dosažení potřebné teploty reaktoru v množství závislém na signálu tzv. NOx senzoru umístěného před, za, nebo na obou místech katalyzátoru podle použitého řízení systému, aby nedocházelo ke vzniku páchnoucích sloučenin čpavku, krystalizaci nadbytečné močoviny na výstupu z výfuku ani překročení legislativního limitu NOx při aplikaci malé dávky. Používány jsou rozličné systémy odměřující potřebné množství podle režimu práce motoru již v čerpací jednotce (transportním médiem do trysky může být stlačený vzduch) nebo až v trysce, což umožňuje chladit trysku větším průtokem AdBlue s návratem zpět do nádrže.

Spotřeba AdBlue je přibližně 3 až 7 % spotřebovaného paliva, přičemž vyšší hodnota se dá předpokládat u přísnějších emisních limitů. Běžná spotřeba kapaliny AdBlue u osobních automobilů je 0,8 až 1,2 litru na 1000 kilometrů. Skutečná spotřeba záleží na produkci NOx, tedy na způsobu jízdy a klimatických podmínkách.

Doplňkové parametry

Kategorie: AdBlue močovina
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1200 kg